19 Mart 2018
  • Bursa20°C
  • İstanbul12°C
  • Ankara18°C

TÜRK RÜZGARI ESTİRECEĞİZ

Ekonomi Bakanı Zeybekci,iddialı...

Türk rüzgarı estireceğiz

12 Ağustos 2017 Cumartesi 20:18

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, önümüzdeki dönem dünyada Türk rüzgarı estireceklerini söyledi.
 
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, yaptığı yazılı açıklamada, yıllardır 15 farklı tanıtım grubuyla birbirinden bağımsız strateji, bütçe ve önceliklerle devam eden ihraç ürünlerinin tanıtım faaliyetlerinin artık güç birliği, ortak akıl ve stratejiyle Türkiye Tanıtım Grubu aracılığıyla yürütüleceğini söyledi.
 
"Türkiye Tanıtım Grubu, ihracatımızın ve üretimimizin tüm unsurlarını bir araya getiren ve ortak akıl çerçevesinde faaliyetlerin planlanacağı etkin bir unsur olacaktır." diyen Zeybekci, yeni çağda, bir marka ve sektör için "önce görelim, sonra tanımlayalım" devrinin kapandığını kaydetti. Bakan Zeybekci, "Artık önce tanımlayacağız, sonra herkes görecek." dedi.
 
Türkiye'nin, başkalarının kalıplarıyla stratejilerini biçimlendiren, edilgen bir anlayışla yoluna devam edemeyeceğinin altını çizen Zeybekci, tüketim alışkanlıklarını, modayı ve üretimin tamamında eğilimleri belirleyecek etken bir Türkiye yaratmayı hedeflediklerini vurguladı.
 
Önümüzdeki dönem dünyada Türk rüzgarı estireceklerini belirten Zeybekci, "Binlerce yıldan gelen muhteşem ve kadim kültürümüz, sanatımız ve değerlerimizle sektörlerimizi, markalarımızı, başarılarımızı ve iddiamızı, başta kültür coğrafyamız olmak üzere her yerde görünür kılacağız. Arkasına düzenli, sürekli ve bir stratejiye dayalı tanıtım ve imaj rüzgarını alan ihracatımız ve artacak yabancı yatırımlar ülke ekonomisi için öncü bir rol üstlenecek ve ülkemizin gerçek potansiyelinin hayata geçirilmesine katkı sağlayacaktır. Tüm çabamız dünyanın her köşesinde eline bir ürün alan tüketicinin şunu görmesidir: Made in Türkiye." değerlendirmesinde bulundu.
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Ekonomi