18 Şubat 2018
  • Bursa9°C
  • İstanbul8°C
  • Ankara4°C

KÜTÜPHANEYİ MESCİDE ÇEVİRDİ!

Bursa'da milli eğitim müdürü kütüphaneyi mescide çevirdi!i.

Kütüphaneyi mescide çevirdi!

19 Ekim 2017 Perşembe 13:10

MEB müdürü, İznik Eşrefzade Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ndeki kütüphaneyi, "kütüphanenin önemi kalmadı" diyerek, mescit yaptı...
 
İznik Eşrefzade Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Elginkan Vakfı tarafından özel olarak yaptırılan kütüphane içindeki iki oda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından personel odası gereksinimi gerekçesi ile personele tahsis edildi. Velilerden gelen tepki üzerine de oda bu kez de mescit olarak kullanılmaya başlandı.
 
Eşrefzade Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okul yönetiminin yoğun çabaları sayesinde hizmete sokulan ve Valilik izni ile "Elginkan Vakfı Kütüphanesi" olarak ismi verilen kütüphanedeki bilgisayar ve etüt odaları Milli Eğitim personeline tahsis edildi. 6 aylık görev süresi ile geçici olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü olan Recep Büyükkayıkçı tarafından yapılan yeni düzenleme, öğrenciler kadar velilerin de tepkisine neden oldu. Kütüphanede çalışan öğrenciler sık sık yapılan giriş çıkışlardan ve odalardan gelen müzik sesi ve telefon konuşmalarından rahatsızlık duyduklarını ifade ediyorlar.
 
BU YANLIŞTAN DÖNÜLECEĞİNİ UMUYORUZ
 
Eşrefzade Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği başkanı Hasan Aydemir konu ile ilgili olarak, "Velilerden ve öğrencilerden gelen tepkiler üzerine Milli Eğitim Müdürü ile görüşmelerde bulunduk. Bu yanlış uygulamadan dönüleceğini umuyoruz. Konu ile ilgili olarak veliler kendi aralarında topladıkları 65 kadar imzalı dilekçelerini Kaymakamlığa da sundular" dedi.
 
"YERİMİZ YETERLİ DEĞİL"
 
Konu ile ilgili görüşüne başvurulan İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Büyükkayıkçı, "Yetkili merciler ile görüşme yaptık. Kendileri de bu tahsisi onayladılar. Zaten günümüzde kütüphanelerin fazla bir önemi de kalmadı. İnternet ile her bilgiye ulaşmak mümkün. Kütüphane halen işlevine devam ediyor, biz yalnızca iki odasını kullanıyoruz" dedi.
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bursa Manşet