19 Mart 2018
  • Bursa20°C
  • İstanbul12°C
  • Ankara18°C

KAHVALTIDA BULUŞTULAR!

Şehit aileleri, gaziler ve gazi aileleri için kahvaltı düzenlendi.

Kahvaltıda buluştular!

12 Ekim 2017 Perşembe 12:32

Aile ve Sosyal Politikalar Bursa İl Müdürlüğü tarafından İnegöl ve Yenişehir’de ikamet eden şehit aileleri, gaziler ve gazi aileleri için Elegance Düğün Salonunda kahvaltı düzenlendi. 48'i İnegöl ve Yenişehir’den olmak üzere Bursa’nın toplam 516 şehidi olduğu belirtildi.
 
Şehit yakınları ve gazilerin kaynaşmasını, dayanışmasını desteklemek ve devletin her daim yanlarında olduğunu hissettirmek amacıyla düzenlenen kahvaltıya Bursa Vali Yardımcısı Yalçın Bulut, İnegöl Kaymakamı Ali Akça, Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin, Yenişehir Hava Meydan Komutanı Albay Mesut Gündoğusu, İnegöl Garnizon Komutanı Binbaşı Kerim Kazanasmaz, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Uğur Baş, İlçe Emniyet Müdürü İlhami Araali, İlçe Müftüsü Kazım Güzel, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bursa Şubesi Başkanı Muzaffer Uyar ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği (TÜMŞAD) Bursa Şubesi Başkanı Metin Şenol, Türkiye Muharip Gaziler Derneği İnegöl Şube Başkanı Selami Seymen, İnegöl ve Yenişehir’de ikamet eden şehit aileleri, gaziler ve aileleri katıldı.
 
İnegöl İlçe Müftüsü Kazım Güzel’in duasının ardından programın açılış konuşmasını yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bursa İl Müdürü Erkut Öneş, “Burada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sizler Peygambere komşu olacak evlatlarınızı, eşlerinizi ve ailenizin birçok ferdini Cennet’e gönderdiniz. Sizlerle birlikte olmaktan nasıl gurur duymayız? Allah sizlerden razı olsun. Hükümetimiz, devletimizin her daim arkanızdadır. Ve bunu fark ettiğinizi de biliyoruz. Bursa’mızda toplam 516 şehidimiz var. 48 tanesi İnegöl ve Yenişehir’den çıkmış. 48 melek bu vatan için kanını toprağa dökmüş, Allah için şehit olmuş 48 nefer. Bunun dışında Kıbrıs ve Kore dahil olmak üzere devleti adına, ezilenler adına buradan kalkıp Kıbrıs’a soydaşlarımızın yanına, Kore’ye ezilenlerin yanına ve diğer tüm savaşlarda gidip organlarını bırakarak, hayallerini bırakarak, belki hiç yara almadan da gelmiş olabilir ama oradaki eziyeti çekerek, savaşın acısını yaşayarak gelen iki ilçemizde 188 tane gazimiz var. Bursa’da bin 781 gazimiz var. Bu vatan için yaptıklarınızı hiç kimse unutmayacaktır.
 
Varlığınız Türkiye Cumhuriyetine değer katıyor. Biz şehitlerimizden bahsettiğimiz zaman onları ölüler olarak saymayız. Onlar canlıdırlar. Ayeti Kerimede de geçtiği gibi ancak biz onları görmüyoruz ve belki de buradalar. Eğer buradalarsa onlara da selam olsun. Programımıza katıldığınız için teşekkür ediyorum” dedi.
 
 
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bursa Şubesi Başkanı Muzaffer Uyar, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği (TÜMŞAD) Bursa Şubesi Başkanı Metin Şenol, İnegöl Kaymakamı Ali Akça’nın ardından konuşan Bursa Vali Yardımcısı Yalçın Bulut ise, “Şehit yakınları ve gazilere yönelik İl’de yapılan çalışmayla alakalı kısa bir müjde vereceğim. Bursa İl Bölge Komutanlığının koordinasyonunda, Valiliğimiz başkanlığında, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve diğer paydaşların katkılarıyla şehit ve gazi yakınlarına yönelik yeni güzel bir mekan yapılacak. Bunun çalışmaları başladı. İnşallah bundan sonraki toplantılarımızda orada beraber olacağız. Bu müjdeyi sizlerle paylaşarak sevgi ve saygıyla sizleri selamlıyorum” şeklinde konuştu.
 
 
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bursa Manşet