18 Şubat 2018
  • Bursa9°C
  • İstanbul8°C
  • Ankara4°C

İÇME SUYU BARAJI DURDU

İçme suyuna büyük engel...

İçme suyu barajı durdu

19 Ekim 2017 Perşembe 12:27

DEVLET Su İşleri kanalıyla Bursa’nın İnegöl İlçesi'nde yapılmakta olan Hocaköy İçme Suyu barajında ödenek sıkıntısı yaşandığı öğrenildi. 2020 yılında hizmete girip 2060 yılına kadar İnegöl'ün içme suyu ihtiyacını karşılaması planlanan Hocaköy İçme Suyu Barajının inşaat çalışmaları durdu.
 
Devlet Su İşleri (DSİ) Bursa 1. Bölge Müdürlüğü tarafından 89 milyon TL yatırımla gerçekleştirilecek olan Hocaköy İçme Suyu Barajı inşaatı, 2015 yılı sonunda yer teslimin yapılmasıyla başladı. 2020 yılında hizmete girerek İnegöl’ün 2060 yılına kadar içme suyunu karşılaması planlanan barajın inşaatı ödenek sıkıntısı nedeniyle yüklenici firma tarafından durduruldu. Yüklenici firmanın şantiyeyi kaldırma çalışmalarına başladığı ve inşaatta çalışan 80’e yakın işçinin işine son verdiği de öğrenildi. Ödenek sıkıntısının çözümünün 6 ay gibi bir süre alabileceği öğrenildi.
 
100 metre yüksekliğe sahip baraj 28.3 milyon metreküp su toplama kapasitesine sahip olacak şekilde projelendirildi. 89 milyon TL yatırımla gerçekleştirilecek barajın yapımına 2015 sonunda yer teslimi yapılarak başlanmıştı. Dolusavak, portal, tünel ve yol kazılarının büyük bölümü tamamlanan barajda çalışmalar ödenek sıkınıtısı nedeniyle durduruldu.
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bursa Manşet