18 Şubat 2018
  • Bursa9°C
  • İstanbul8°C
  • Ankara4°C

FLAŞ İDDİA! PAZARTESİ GİDİYOR!

Gözler Recep Altepe'de...

Flaş iddia! Pazartesi gidiyor!

19 Ekim 2017 Perşembe 13:46

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, istifasını istediği başkanlardan Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe yurt dışına çıktı. Altepe'nin pazartesi günü istifa edebileceği iddia edildi.
 
Bosna-Hersek'in bağımsızlığının 25.yılı ve Aliya İzzetbegoviç'in ölümünün 14.yıl anma etkinliklerine katılmak için giden Saraybosna'ya giden Altepe'nin yarın Türkiye'ye döneceği belirtildi.
 
Tartışamaların başladığı ilk günlerde yaptığı açıklamayla, "istifasının istendiği" haberlerini yalanlayan Altepe, daha sonra bu konuda sessiz kalmayı tercih etti. Kendisi gibi İstifası istenen Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ile Bursa'da bir araya gelen Altepe, suskunluğunu korudu.
 
Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üst üste yaptığı açıklamaların sertleşmesinin ardından, Recep Altepe'nin Pazartesi günü istifa edebileceği öne sürüldü.
 
 
ERDOĞAN: SONUCU AĞIR OLUR!
 
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yaptığı son açıklamada, Ankara, Bursa ve Balıkesir’in büyükşehir belediye başkanlarına istifalarını verme talebinin iletildiğini belirterek, ayrılmamaları halinde sonucun ağır olacağını söyledi.
 
Erdoğan, gazetecilerin sorusuna şu karşılığı verdi:
 
İstanbul’da Kadir Topbaş Bey, Çevre ve Şehircilik Bakanımızın kendisiyle görüşmesine olumlu yanıt verdi, istifasını o şekilde gönderdi. Ardından Düzce’yle, genel başkan yardımcımız görüştü, o da istifasını verdi. Şu anda Balıkesir’e istifasını verme talebimiz iletildi. Hakeza Melih Bey’e, kendisine bu durum iletildi. Bursa aynı şekilde...
 
Bu makamlara bağımsız adaylar olarak gelinmiyor, bir partinin gösterdiği adaylar olarak geliniyor; bu görevleri biz asla terk edilmeyecek ilanihaye kalınacak koltuklar olarak göremeyiz. Dolayısıyla böyle bir adımın atılması gerektiği zaman, arkadaşlarımızın, ‘Ben, bu davanın elemanıyım, benim yetkili kurullarım madem ki böyle bir kararı vermişler, ben de ilgili merciye istifamı veririm’ demeleri lazım. İstifa, partiden ayrılma, kopma demek değildir. Parti, istifasını veren arkadaşları çok daha farklı yerlerde değerlendirir. İl başkanları toplantısında da söyledim; ‘Ben buraya geldim, burada ilanihaye kalayım’ olmaz.
 
(Başkanlar İstifa etmezse) Ben arkadaşlarımızın, öyle bir yola tevessül etmelerini düşünemem, düşünmek de istemem. Çünkü onun neticesi ağır olur."
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bursa Manşet