17 Mart 2018
  • Bursa18°C
  • İstanbul15°C
  • Ankara13°C

BURSA'DA AVUKATA SİLAHLI SALDIRI

İcra takibi yapan avukat Seyfi Budak, saldırıya uğradı

Bursa'da avukata silahlı saldırı

12 Ağustos 2017 Cumartesi 22:42

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde icra takibi yapan bir avukat silahlı saldırıya uğradı. Avukat saldırıdan yara almadan kurtulurken, Bursa Barosu saldırıyı kınadı.
 
Bursa Barosu'ndan yapılan açıklamaya göre, Avukat Seyfi Budak, dün Mustafakemalpaşa ilçesindeki bürosunun önünde, takip ettiği bir icra davasının borçlusu ve yakınlarının silahlı saldırısına uğradı.
Saldırganın pompalı tüfekle iki kez hedef alarak ateş etmesine rağmen, Avukat Seyfi Budak şans eseri yara almadan kurtuldu. Olayın ardından gözaltına alınan saldırgan, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 
BARODAN KINAMA
 
Bursa Barosu'ndan yapılan açıklamada, kamu görevi yapan avukatlara yönelik sözlü, fiili ve silahlı saldırıların kaygı verici boyutlara ulaştığı belirtilerek, "Daha 4 Temmuz günü alçakça katledilen meslektaşımız Özgür Aksoy'un kanı kurumamış, acısı dinmemişken yine pompalı tüfekle bu defa başka bir meslektaşımıza saldırıda bulunulması kaygılarımızın yersiz olmadığını ve durumun ciddiyetini bir kez daha göstermiştir." denildi.
 
Yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
 
"Yargının vazgeçilmez unsurlarından biri olan avukatlara sıkılan kurşunlar, yargıya sıkılmış demektir. Unutulmamalıdır ki avukatlar, müdafi olarak katıldıkları davalara ve işleme koydukları icra takiplerine konu olan uyuşmazlıkların tarafı değildir. Avukatlara, baktıkları dosyalarla özdeşleştirilerek yapılan sözlü, fili ve silahlı saldırılar asla kabul edilemez.
 
'SALDIRI AVUKATLIK MESLEĞİNE YAPILMIŞTIR'
 
Meslektaşımızın görevi başında uğradığı bu saldırı avukatlık mesleğine yapılmıştır. Görevi başındaki meslektaşımıza yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyor, bu tür saldırıların avukatlık mesleğini yürütmemize engel olmayacağını, savunmanın susmayacağını bir kez daha yüksek sesle dillendiriyoruz.
 
'TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ'
 
Av. Seyfi Budak'a silahlı saldırıda bulunan ve aynı gün adli kontrol şartı ile serbest bırakılan saldırganın bir an önce tutuklanmasını, saldırının faili yanında azmettiricilerinin de adalet önüne çıkarılmasını bekliyor ve saldırıya ilişkin hukuki sürecin takipçisi olacağımızı meslektaşlarımızın ve kamuoyunun dikkatine sunuyoruz."
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bursa Manşet